Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Four Non Brets


Four Non Brets
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół 4 Non Brets powstał pod koniec 2009 roku. Grupę tworzy czworo muzyków, których doświadczenia, pasje i pomysły kumulowane przez lata znalazły swoje ujście w wyjątkowych aranżacjach tradycyjnej bretońskiej muzyki tanecznej. Wyjątkowość owa to nie tylko niestandardowy skład, lecz przede wszystkim podejście motywujące do ciągłych poszukiwań w obszarze środków wyrazu. Grupa pozostaje przy tym w zgodzie z tradycją, a indywidualne zainteresowania muzyków wzbogacają tradycyjne opracowania. Nieposkromiona energia powstająca podczas gry na scenie umożliwia przekazanie pozytywnych emocji zarówno tancerzom jak i słuchaczom.

Ekipę 4NB tworzą:

Katarzyna Szyszkowska – skrzypaczka, przez kilka ostatnich lat studiowała teorię i praktykę wykonawczą tradycyjnej muzyki irlandzkiej, jak również innych regionów świata. Jej emocjonalną szczerość i silny charakter słychać w mocnym, energicznym brzmieniu.

Szymon Białek– multiinstrumentalista, realizator dźwięku. Zachwyca i zaskakuje pomysłowością, z niebywałą lekkością wplata w nurt muzyki tradycyjnej elementy rocka i jazzu.

Jan Kłoczko – gitarzysta, odkrywa świat muzyki bretońskiej pamiętając o doświadczeniach zdobytych podczas grania samby czy muzyki irlandzkiej. Niezdyscyplinowany i pomysłowy w swych harmoniach.

Marcin Szyszkowski – pomysłodawca i założyciel zespołu – grając na gitarze stara się znaleźć złoty środek pomiędzy niegrzecznymi harmoniami, nietypowym brzmieniem a nienaruszalnymi zasadami jego ukochanej muzyki bretońskiej.

Materiał własny zespołu