Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Freeland Barbour "An Linne Dhubh (The Black Water)"

Utwory : 1. Haidh-O-Haiream 2. Fear a` Bhata 3. The Piper`s Polka 4. The Clan MacRae Society 5. Sne Bhan 6. Tomintianda 7. The Dancing Master 8. Robert Macdonald/Valtos 9. An Linne Dhubh 10. The Old Rustic Bridge 11. Cape Ann 12. Nuair Bha Mi Og 13. Camustianavaig 14. Macdonald of The Isles` March 15. An Ataireachd Ard 16. Margaret Cameron of Pitlochry 17. Fagail Steornabhaigh 18. Hugh Cheape`s Salute to the Lone Penguin 19. Oidhche Mhath Leibh

Wyd. Macneanmna 2004

Freeland Barbour "An Linne Dhubh (The Black Water)"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tradycyjna muzyka szkocka ma się dobrze, skoro nawet w dość surowej formie zdobywa popularność i uznanie. Płyta Freelanda Barbour`a to zestaw kompozycji (niektóre to instrumentalne wersje piosenek) ze szkockich gór i wysp. Wykonano je tu bez nowoczesnych aranżacji, jedynie pobrzmiewający czasem fortepian przypomina nam o tym że płytę nagrano w współcześnie. Obok tradycyjnych utworów znalazło się też kilka autorskich kompozycji.
Najważniejszą chyba informacją dla tych którzy nie znają tego artysty jest fakt, że Freeland Barbour to akordeonista. Jego solowa płyta jest więc zdominowana przez dźwięki różnych "syntezatorów marszczonych". Jeśli zastanawiacie się, co ciekawego może ze sobą nieść solowa płyta akordeonisty, to podpowiem tylko, że Freeland Barbour od 1975 roku grał w formacji Silly Wizard.
Nie ukrywam, że ludzie, który nie przepadają za akordeonowym graniem mogą poczuć się tą płytą znużeni, jednak z drugiej strony jest to doskonały zbiór tradycyjnych melodii nadających się choćby do nauki tańca.

Taclem