Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Gael Force "Celtic Storm"

Utwory : 1. Star of the County Down 2. Ride On 3. Streets of London 4. Wild Rover 5. Celtic Storm/The Clans 6. In the Dead of Winter 7. Paddy the Yank 8. Rockin Slides 9. Johnny Jump Up 10. Ethan, Dylan & Jess

Wyd. Gael Force 1997

Gael Force "Celtic Storm"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Gael Force to właściwie zespół rockowy grający tradycyjne utwory. Widać to po sposobie w jaki aranżują piosenki. Gdyby nie grali muzyki tradycyjnej prawdopodobnie brzmienie wiele by się nie różniło, zmieniliby co najwyżej instrumentarium.
Właściwie trudno z takiego wniosku czynić zarzut, zwłaszcza, że grają dobrze, nie kaleczą utworów i podchodzą do nich dość twórczo.
Nie obyło się bez jednego z obowiązkowych irlandzkich evergreenów - "The Wild Rover". I tu następuje największe chyba zaskoczenie, bo aranżacja dokonana przez lidera grupy, Patricka O`Kane, to niemal zupełnie nowa melodia. Za to "Star of the County Down" podbarwiono tylko lekko rock`n`rollem.
Piosenka "Streets of London" Ralpha McTella w wtykonaniu Gael Force została nieco wygładzona, podbito ostrzej rytm i w takiej wersji mogłaby startować na listy przebojów. Inna znana piosenka, "Ride On", też zyskała rockowe szlify, ale nie aż tak ostre jak w przypadku folk-metalowej grupy Cruachan (która wykonywała ten utwór z samym Shane`m MacGowan`em).
Gael Force pochodzą z Nowego Jorku i muszę przyznać, że to w jakiś sposób tłumaczy nieco ich muzykę. W końcu to irlandzka diaspora tego miasta odpowiada za powstanie grupy Black 47.
Osobom spragnionym celtyckiego rocka na pewno można tę płytę polecić. Inni też moga posłuchac, ale raczej ich ona nie powali na kolana.

Taclem