Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Garcia "Woven Ways"

Utwory : 1. Níl ´na Lá 2. In My Prime 3. The Queen of Argyll 4. Lung Ching 5. One Last Cold Kiss 6. Ag an gCóisir 7. The Curragh of Kildare 8. An Seanduine 9. Via/Happy Man Burrito 10. The Banks of The Nile 11. May Morning Dew/The Snows They Melt The Soonest 12. Tribute to Peadar O´Donnell
Wyd. Supraphon Music 2007

Garcia "Woven Ways"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kateřina García, znana bardziej jako Katka Garcia, to nie tylko wokalistka związana z czeską grupą Dún an Doras, ale również wnuczka słynnego malarza Alfonsa Muchy. Jak się okazuje po rozpadzie Dún an Doras nie zeszła ona z celtyckiej ścieżki. Założyła własny zespół, który nazywa się po prostu Garcia. "Woven Ways" to ich debiutancki album.
Choć droga jest niby ta sama, to jednak od razu widać kto rządzi w nowym zespole. To wokal jest tu głównym narzędziem komunikacji. I dobrze, bowiem Katka ma świetny głos i można było żałować, że wcześniej nie śpiewała tak dużo.
Garcia, to świetna propozycja dla fanów Capercaillie. Nie dość, że głos naszej czeskiej sąsiadki przypomina nieco wokal Karen Matheson, to jeszcze w delikatnych folk-rockowych aranżacjach pobrzmiewają echa celtic funky w stylu tej szkockiej grupy. Nawet tak znane piosenki jak "The Queen of Argyll" czy "The Curragh of Kildare" brzmią w wydaniu Czechów świeżo i ciekawie.
Garcia ma na koncie jeszcze jeden album, zatytułowany "Before Dawn". Na pewno jego również warto poszukać.

Rafał Chojnacki