Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Garmarna "Garmarna"

Utwory : 1. Lill-Mats Polska 2. Skenpolska 3. Jordbyggarlaten 4. Herr Olof 5. Tranpolska 6. Vallat fran Hälsingland 7. Klevaberg`s Fire 8. Garmgny 9. Flusspolska 10. Moon`s Polska 11. Antioch 12. Skenpolska 13. Klevabergselden

Wyd. Westpark 2003

Garmarna "Garmarna"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na rynku muzyki rockowej takie płyty to niemal standard. Co jakiś czas ukazują sie nieznane dotąd wczesne nagranie przeróżnych zespołów. Na scenie folkowej to póki co wciąż rzadkość.

Jak nie już zapewnie nie trudno się domyślić album zatytułowany po prostu "Garmarna" to składanka wczesnych nagrań, po części niedostępnych, a po części niepublikowanych. Większość z nich powstała w karach 1992-93.

Po ostatnich, znacznie nowocześniejszych nagraniach Garmarny otrzymujemy krązek na którym wiecej jest surowych brzmień, doskonale korespondujących z muzyką skandynawską.

Wśród najciekawszych utworów wymienić można "Klevaberg`s Fire", "Lill-Mats Polska", czy krótki utwór-miniaturkę "Vallat fran Hälsingland". Nie umniejsza to w żaden sposób znaczenia pozostałych utworów. Po prostu te spodobały mi się najbardziej.

Taclem