Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Garnet Rogers "Sparrow's Wing"

Utwory : 1. Cricket Dance 2. Next Turn of the Wheel 3. Under the Summer Moonlight 4. All That Is 5. The Edge of the Earth 6. 11 : 11 7. These Broken Hills 8. Come Againe, Sweet Love Doth Now Envite 9. Stormfront 10. Threshold 11. Sparrow's Wing 12. -
Wyd. Snow Goose Songs 1999

Garnet Rogers "Sparrow
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Garnet Rogers jest znany na świecie jako brat słynnego Stana Rogersa, jednak kolejne płyty "Mniej Znanego z Braci Rogers" udowadniają, że doskonale radzi on sobie z samodzielną karierą. "Sparrow's Wing", to jedna z jego starszych płyt, pokazująca go już jednak jako dojrzałego folksingera.
To bardzo fajny album. Garnet świetnie gra na gitarze, co pokazuje choćby w instrumentalnym "Cricket Dance", gdzie gra zupełnie sam. Jest też bardzo dobrym wokalistą, o mocnym, zapadającycm w pamięć głosie. Jeżeli posłuchacie takich piosenek, jak "Next Turn of the Wheel", "All That Is" czy "Threshold", a na pewno nie zapomnicie jego głosu.
Garnet rozpoczynał karierę u boku brata, grając m.in. na klasycznym albumie "Northwest Passage". Po tragicznej śmierci Stana zmuszony był do kontynuowania ich wspólnej drogi samodzielnie. I robi to po dziś dzień, w sposób, który na pewno spotkałby się z aprobatą jego brata, wielkiego kanadyjskiego folkowca.

Taclem