Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ghoultown "Give`em More Rope"

Utwory : 1. Intro 2. Fistful Of Demons 3. Dia De Los Muertos 4. Return Of The Living Dead 5. Wicked Man 6. Dirty Sanchez 7. Hang Me High 8. Smoke Break 9. Wait Until Dark 10. Man With No Name 11. Bloodshot 12. Draggin` Your Bones 13. Whipping Post 14. Bandito Sunrise 15. Carry The Coffin 16. To The Gallows
Wyd. Angry Planet 2002

Ghoultown "Give`em More Rope"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Panie i Panowie, to ciekawa chwila dla wielu z Was, dowiecie się bowiem o istnieniu gatunku, o którym nie słyszeliście. Chodzi tu mianowicie o hellbilly. Cóż to takiego? Najprościej byłoby chyba posłuchać formacji Ghoultown.
Podstawowa inspiracja, jaka rzuca się w oczy, to country. Nie chodzi tu oczywiście o ugrzecznione country, które znamy z radia i telewizji, ale o jego bardziej pierwotne, zadziorne oblicze, które reprezentują tacy artyści, jak wczesny Johnny Cash, czy Marty Robbins. Ich ironiczne, a czasami łobuzerskie piosenki, to punkt wyjścia, do którego muzycy z Teksasu dodali jeszcze coś. Z jednaj strony słychać tu wpływy klasycznego amerykańskiego rockabilly (i jego młodszego kuzyna psychobilly), z drugiej zaś są też elementy gotyckie, objawiające się zarówno w mrocznym brzmieniu, jak i w tematyce utworów. Mamy tu bowiem opowieści łączące świat horroru z westernem. Zadymiona knajpa i grająca w niej kapela co jakiś czas ustępuje miejsca otwartym przestrzeniom, a wyśpiewywane historie mrożą krew w żyłach.
Nie wiem czy taka muzyka się u nas kiedykolwiek przyjmie, ale jesli lubicie rzeczy nietuzinkowe i nie razi was sztuka oparta o odrobinę kiczu, to "Give`em More Rope" może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Taclem