Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Giacomo Fiore "Tones from an Open Heart"

Utwory : 1. Kilkenny 2. Tennant 3. A Hundred Days/Dance of the Lilies 4. The Comfort of the Sun 5. Embers in the Fireplace 6. Dealing with Rejection 7. Genteel 8. The Minstrel 9. Beauty from Ash 10. How Good it would Be
Wyd. Giacomo Fiore 2005

Giacomo Fiore "Tones from an Open Heart"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Młody włoski gitarzysta nagrał płytę, która łączy w sobie wszystko co dobre w muzyce celtyckiej, ze śródziemnomorskim temperamentem.
Dziesięć kompozycji autorskich, które nawiązują klimatem do muzyki celtyckiej, to przykład tego, że nie trzeba sięgać do tradycyjnych tematów, by nagrać ciekawą płytę. Giacomo to wirtuoz gitary, wydobywa ze swoje go instrumenty dźwięki niedostępne dla zwykłych śmiertelników.
Na płycie "Tones from an Open Hart" wspiera go grający w kilku utworach na instrumentach perkusyjnych Lee Holland, oraz Ashley Fisher na skrzypcach i Justin Saunders na wiolonczeli w utworze "Genteel". Nie ma wątpliwości, że to najpiękniejsza kompozycja na płycie.
Płyta ta odstaje od folkowych standardów. Jednak chyba właśnie to czyni ją bardziej atrakcyjną. Myślę, że miłośnicy akustycznej gitary chętnie po nią sięgną.

Taclem