Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Giuseppe Festa "Voci dalla Terra di Mezzo"

Utwory : 1. La Via Prosegue senza Fine 2. La Foresta di Fangorn 3. Tom Bombadil 4. Il Grigio Viandante 5. Accanto al fuoco 6. L`Oscura Profezia 7. Piccola Radura della Luna 8. Beren e Tinuviel 9. Lingalad 10. Filastrocca Hobbit 11. Lothlorien 12. Montagne di Luna inondate 13. Il Ritorno 14. Bonus Track
Wyd. Giuseppe Festa 2000

Giuseppe Festa "Voci dalla Terra di Mezzo"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Giuseppe Festa na co dzień jest liderem folkowej grupy Lingalad i wraz z nią wykonuje większość z zamieszczonych tu piosnek na koncertach. Z resztą muzycy macierzystego zespołu wspierają go również w nagraniach solowych.
"Voci dalla Terra di Mezzo" to album z piosenkami osadzonymi w świecie "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. To bajecznie piękny świat fantasy, gdzie ludzie, elfy i krasnoludy, do spółki z małymi, dzielnymi hobbitami walczą ze sługami złego Saurona. Niedawna ekranizacja tolkienowskiej trylogii przybliżyła świat, zwany przez twórcę Śródziemiem, nawet tym, którzy na codzień nie interesują się literaturą fantasy.
Opowieści Tolkiena od dawna inspirowały muzyków folkowych. Nawet u nas zespoły takie, jak Rivendell, Percival Schuttenbach, czy Kontraburger, przyznają się do fascynacji jego książkami. Nic dziwnego, że wyczuwając zbliżającą się falę popularności "Władcy Pierścieni" w 2000 roku Giusepper zdecydował się wydać swoje piosenki w nieco innych, niż zespołowe, aranżacjach.
Utwory takie, jak "La Foresta di Fangorn", "Tom Bombadil" czy "Filastrocca Hobbit" doskonale oddają klimat tolkienowskiego świata. Właściwie nie ma tu utworu, który nie pasowałby muzycznie do koncepcji płyty. Wszystkie piosenki śpiewane są po włosku, ale autor zastrzega, ze one również odnoszą się do Śródziemia. Udowadniają to z resztą tytuły.
"Voci dalla Terra di Mezzo" to porcja łagodnej i bardzo ładnej muzyki. Zaśpiewanej z pasją i wyczuciem. Polecam.

Taclem