Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Gjallarhorn "Grimborg"

Utwory : 1. Konungadöttrarna 2. Grimborg 3. Tora Lille 4. Polonaise 5. Menuett 6. Menuett 7. Herr Olof 8. Ella Lilla 9. Ack Lova Gud 10. Froysnesen/Soteroen 11. Vallevan 12. Kulning 13. Längtaren
Wyd. Northside Records 2003

Gjallarhorn "Grimborg"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Trzeci album zespołu o ugruntowanej już pozycji. Skandynawska muzyka z odrobiną obcych wpływów świetnie została przyjęta zarówno przez słuchaczy, jak i przez krytyków, a Gjallarhorn stał się szybko jednym z częściej prezentowanych przedstawicieli sceny fińskiej.
Na "Grimborg", podobnie jak i na pozostałych albumach zespołu, dominuje muzyka ze Szwecji, chyba najbardziej popularna w tej chwili, jeśli chodzi o tradycyjne brzmienia skandynawskie.
Słuchając tej płyty łatwo dość do wniosku, że nie trzeba wiele zachodu, by nagrać dobrą folkową płytę, a taką jest niewątpliwie "Grimborg". Połączono tu ludowe utwory z jednego krańca świata (Skandynawia), dodano gdzieniegdzie rytmikę charakterystyczną dla odległych miejsc (afrykańskie brzmienia w niektórych partiach perkusyjnych) i ozdobiono czymś bardzo egzotycznym (w tym przypadku didgieridoo). Uzupełnienie tego przepisu, to dobry, kobiecy wokal i umiejętności aranżacyjne. Jednak skoro przepis jest tak prosty, to czemu powstaje tak mało dobrych płyt? Warto o tym pomyśleć, zanurzając się w łatwy z pozoru album grupy Gjallarhorn.

Taclem