Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Gjallarhorn


Gjallarhorn
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Gjallarhorn (wymawiany "Yallarhorn"), to nowe spojrzenie na muzykę, która ma swoje korzenie w tradycjach szwedzkojęzycznej populacji Finlandii. Zespół pochodzi z zachodniej części Finlandii, gdzie wielu mieszkańców mówi po szwedzku, a muzyka ma szwedzki charakter. Obecny skład zespołu to Jenny Wilhelms, Sara Puljula, Adrian Jones i Tommy Mansikka-Aho.

Muzyka jaką gra Gjallarhorn jest akustyczna, mistyczna i marzycielska... Usłyszymy między innymi wspaniałą grę skrzypiec, mandoli, a nawet australijskie didgeridoo, które spełnia podobną rolę do szwedzkich dudów. Pieśni Gjallahorn skupiają się na mitologii skandynawskiej, jednak sama muzyka jest zupełnia inna, a to dzięki najprzeróżniejszym instrumentom pochodzącym z różnych zakątków świata.
Sam Gjallarhorn to róg, którym Heimdal przekazywał wiadomości od bogów Asgardu śmiertelnikom zamieszkującym Midgard. Nazwa pochodzi od słowa `gjala`, które znaczy krzyczeć, śpiewać... Sjofn to z kolei imię bogini, która budziła miłość i pożądanie między ludźmi.

Notka pochodzi z serwisu Aurinko.