Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Glengar "Great Whale"

Utwory : 1. The Fairmoye Lasses/Sporting Paddy 2. Dirty Old Town 3. Dicey Riley 4. Toss The Featchers 5. Fiddler`s Green 6. Irish Rover 7. Two Polkas From Kerry 8. The Last Of The Grat Whales 9. Waila Waila 10. Molly Malone 11. I`m A Rover 12. At The End Of A Pointed Gun 13. A nation Once Again 14. The Lord Of The Dance


Wyd. Sawannia Acoustic Sound Prod.

Glengar "Great Whale"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemiecka grupa Glengar to kapela grająca irlandzką muzykę pubową. Nic więc dziwnego że na ich repertuarze znajdują się takie evergreeny, jak "Dirty Old Town", "Irish Rover", czy "Molly Malone".
Co najważniejsze, Niemcy grają dość sprawnie, no i szczerze. Co prawda niektóre utwory są zbliżone aranżacyjnie do znanych wykonań ("Dirty Old Town"), ale nie narzuca się to zbytnio.
W przypadku niemieckich kapel grających taką muzykę trzeba czesem poświecić trochę miejsca na warunki językowe wokalisty. Tu śpiewa dwóch facetów, nie wiem niestety który jest którym. Jedne śpiewa troche pod Ronniego Drew, stad też charakterystyczne brzmienia w "Dicey Riley", czy "Irish Rover". Drugi wokalista jest troszkę bardziej oryginalny, chyba nie naśladuje nikogo. Inną sprawą są błędy językowe, które się czasem pojawiają. Drobniutkie, ale lekko drażniące.
Glengar to kapela już nie najmłodsza, grają ponad pięć lat w tym składzie. "Great Whale" to ich drugi album. Mam wrażenie że ich stylistyka powoli krzepnie, jednak przydałoby się jeszcze trochę więcej własnych pomysłów.

Taclem