Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Globetrotters


Globetrotters
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał w 1999 roku i tworzą go wokalista Kuba Badach,saksofonista i flecista Jerzy Główczewski oraz twórca całego przedsięwzięcia, wibrafonista Bernard Maseli.
Orginalność muzyczna zespołu polega na nietypowym połączeniu trzech różnych indywidualności muzycznych, gdzie Kuba Badach
reprezentuje soul i funk, Jerzy Główczewski - jazz a Bernard Maseli - fusion .To połączenie plus elementy folkloru całego świata obecne w każdej kompozycji zespołu stanowią o bardzo orginalnym obliczu "The Globetrotters".
Już pierwsza trasa koncertowa "The Globetrotters" (22 koncerty!) była dużym wydarzeniem na naszej scenie fusion. Owocem tej trasy było nagranie pierwszej płyty pod tytułem "The Globetrotters", która ukazała się nakładem gdańskiej firmy "Futurex".
Płyta otrzymała znakomite recenzje we wszystkich najważniejszych magazynach muzycznych w naszym kraju.
W 2001 roku,wiosną zespoł nawiązał współpracę ze znakomitym perkusjonistą indonezyjskim Nippy Noyą. Muzyk ten o fantastycznym dorobku (grał m.in.: S.Getz, B.Cobham, A.Summers, The Animals, E.Burdon, R.Brecker, M.Brecker) znakomicie uzupełnił brzmienie zespołu swoimi instrumentami perkusyjnymi i przyjał zaproszenie na kolejną trasę koncertową. Trasa ta odbyła się w okresie 13-25 listopada 2001 roku i była olbrzymim sukcesem koncertowym zespołu "The Globetrotters".
Rok 2002 przyniósł kolejne dwie trasy z Nippy Noyą oraz nagranie drugiej płyty pod tytułem "Fairy Tales Of The Trees".
Płyta "Fairy Tales Of The Trees" (nagrana z udziałem znakomitych gości;Dean Brown-git.,Krzysztof Ścierański-bass,Leszek Szczerba-sax.,Przemysław Maciołek-git.)ukazuje się na początku 2003 roku i jest promowana na dwóch dużych trasach promocyjnych.
Obecnie zespół przygotowuje materiał na nową, akustyczną, płytę, która zostanie nagrana w wersji "live" (w składzie powiekszonym o sekcję rytmiczną i chórki).Nagranie to jest planowane na sierpień 2004r.

Oficjalna strona zespołu: www.globetrotters.vernet.pl

Materiał własny zespołu