Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Gogol Bordello "Gypsy Punks Underdog World Strike"

Utwory : 1. Sally 2. Never Young 3. Not A Crime 4. Immigrant Punk 5. 60 Revolutions 6. Avenue B 7. Dogs Were Barking 8. Oh No 9. Start Wearing Purple 10. Think Locally, Fuck Globally 11. Underdog World Strike 12. Illumination 13. Santa Marinella 14. Undestructable 15. Mishto
Wyd. Hurtz Muzon 2005

Gogol Bordello "Gypsy Punks Underdog World Strike"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ten zespół potrafi zaskoczyć. Folk, punk, ska i leniwe knajpiane dźwięki - wszystko to w muzyce Gogol Bordello zlewa się w jeden muzyczny tygiel. Nie brakuje czasem bardziej nowoczesnych brzmień, ale większość przykrywa gitarowy brud, zmieszany z solówkami akordeonu.
Znacznie ciekawiej brzmią jednak utwory wolniejsze, w których można dosluchać się tekstu. Są zwykle bardziej selektywnie zagrane i muzycy się w nich nie zagłuszają.
Mimo że zespół działą w Niemczech, to skupiają się wokól niego głównie ludzie pochodzący z Rosji i byłych republik ZSRR. Z resztą Gogol Bordello to również kapela walcząca o prawa ludności Romskiej, m.in. na Ukrainie. Czasem przesłania to samą muzykę, a szkoda. Niemniej jednak jest dość ciekawie i na pewno warto spróbować tego co zespół ten ma do zaoferowania.

Taclem