Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Golden Bough "Kids at Heart"

Utwory : 1. Frog in the Well 2. Rain and Thunder 3. Fair Haired Child / Garden of Butterflies 4. The Rattlin` Bog 5. Dilly, Dilly / Sir Sidney Smith`s March 6. Little Lizzy 7. Wee Jack 8. Monday, Tuesday 9. Crabs in the Skillet 10. The Tailor and the Mouse 11. The Fiddler / Dalamarch 12. All God`s Creatures
Wyd. ARC Music 1996

Golden Bough "Kids at Heart"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Słuchając przed laty po raz pierwszy tej niecodziennej płyty miałem wrażenie, że muzyka celtycka zagościła na Ulicy Sezamkowej. Pomysł nagrania płyty z muzyką celtycką przeznaczonej głównie dla młodszych słuchaczy, to według mnie rewelacja.
Grupa Golden Bough, to jedna z najbardziej doświadczonych grup celtyckich w Stanach Zjednoczonych. Jest to prawdopodobnie również grupa najbardziej pomysłowa. Dzięki związkom muzyków (zwłaszcza Margie Butler i Paula Espinozy) ze środowiskiem fanów fantastyki powstało sporo ciekawej muzyki łączącej w sobie magiczne klimaty fantasy i celtyckiego folku.
Tym razem poszukiwania muzyczne zaprowadziły zespół na podwórka, na których rozłożyli swoje instruemty i zaczęli grać. Nie są to jednak piękne kołysanki, do jakich przyzwyczaiła nas Margie na płycie "Celtic Lullabys", a w większości żywe, skoczne piosenki. Dzieci mają tu swoje wyliczanki, utwory o robaczkach, myszkach i innych żyjątkach.
Bardzo ważna w przypadku płyty grupy Golden Bough jest też oprawa muzyczna. To jeden z ciekawiej grających zespołów celtyckich w Stanach - jednocześnie akustyczny, tradycyjny, ale też bardzo nowocześnie myślący o muzyce. Myślę więc że płyta taka jak "Kids at Heart" to dobry pomysł na wprowadzenie małych słuchaczy w świat muzyki folkowej.

Taclem


Powiazane artykuly
    Wykonawca: Golden Bough
    Recenzja: Paul & Margie - "40 Most Popular American Folk"