Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Gothart "Cabaret"

Utwory : 1. Intro 2. Tresenitsa 3. Katerino mome 4. O mais ko aprilis 5. Cabaret 6. Pînă cînd nu te iubeam 7. Veligdensko oro 8. Mitro le Mitro 9. Scoală 10. Sirdes 11. Şimera maura mu matia 12. Geampara 13. Ketri, Ketri 14. Shkoj e vi flutrim si zogu 15. Járbă, máré járbă 16. U Stambolu na Bosforu
Wyd. Black Point Music 2001

Gothart "Cabaret"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

To mój pierwszy kontakt z popularną czeską grupą Gothart. Wiele osób dziwiło się nawet, że znając tyle róznych kapel folkowych, róznież z Czech, nie poznałem dotąd tej kapeli. Postanowiłem nadrobić to przy najbliższej okazji. Trafiło na płytę "Cabaret" z 2001 roku, a więc jeden z nowszych albumów grupy.
Album rozpoczyna intro, a zaraz po nim żywiołowe granie z Macedonii. Póżniej jest Bułgaria, Grecja, Rumunia, Węgry, Bośnia i Albania. Niektóre kraje reprezentowane są przez kilka utworów. Pojawiaja się też melodie opisane jako cygańskie. Zaskakuje niesamowity wręcz profesjonalizm Czechów i umiejętność żonglowania nastrojami.
Czasem jest tu skocznie i żywiołowo, nogi same aż rwą się do świetnie wykonanych bałkańskich tańców. Kiedy jednak przychodzi czas na nostalgiczną nutę, to muzyka Gothartu rozrywa serce. To prawdziwa sztuka, by w jednym srebrnym krążku zamieścić tak skrajne i jednocześnie prawdziwe emocje.
Gorąco polecam tą kapelą i oczywiście tą płytę.

Taclem