Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Green Crown "Washed In Her Blood"

Utwory : 1. Another Day 2. Washed In Green 3. Spirit Waltz 4. New Song 5. Pat's Song 6. Three Is a Green Crown 7. Mistress Moon/Selene 8. John Barleycorn 9. Midsummer Faire 10. The Witch in the Well 11. Sleep Awhile


Wyd. Harvest Queen Productions 1998

Green Crown "Washed In Her Blood"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Przyznam że folkowa i neofolkowa muzyka pogańska wzbudziła moje zainteresowanie za sprawą projektu Hagalaz Runedance. Od tego czasu spotkałem sporo grup tego typu i przyznam że muzycznie bardzo się od siebie różnią.
Green Crown nalezy do łagodnych, nastrojowych kapel. Zarówno w tekstach, jak i w muzyce i całej symbolice grupy miesza się świat celtycki z neopogańskim kultem Bogini. Do tego wszystkiego mamy odrobinę nowoczesności, choćby za sprawą łączenia różnych kulturowo instrumentów etnicznych z gitarą basową, czy też przeróbek, takich jak "Another Day". Trzeba przyznać że trudno udróżnić piosenkę Roya Harpera od utworów skomponowanych przez członków Green Crown.
Nie brakuje w tej muzyce drobnych elementów psychodelii, jaką posiadał folk-rock lat 70-tych. Da się tu odczuć (właśnie raczej odczuć niż usłyszeć) echa starego Jethro Tull, Pentangle czy nawet The Doors.
Siedem utworów to nagrania grupy Green Crown z 1997 i 1998 roku. Kolejne trzy to nagrania z wydanej w 1997 roku kasety sygnowanej przez duet Olvardil Prydwyn & Diana McFadden pt. "The Witch in the Well". Prydwyn to lider Green Crown, a Diana jest w tym zespole wiolonczelistką. Ostatni utwór pochodzi z płyty Prydwyna "At The Feet Of Mary Mooncoin".
Green Crown to propozycja głównie dla wielbicieli łagodniejszych dźwięków.

Taclem