Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

GreenWood


GreenWood
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pomysł na zespół powstał w pewien majowy dzień 2003 roku, na zielonej trawce i przy piwku.
Ktoś przyniósł gitarę, ktos wydrukowany tekst "Dirty Old Town", kogoś rzuciła kobieta, ktoś fałszywie zaintonował i wreszcie ktoś z połamana gitara wracał zygzakiem do domu. Za oficjalną datę powstania przyjąć jednak należy dzień 15 lipca 2003 kiedy z premedytacją kupiliśmy akustyczna gitarę basową i rozpoczęliśmy próby. Pierwotne instrumentarium składało się z banja tenorowego, mandoliny, akordeonu, tin whistla, gitary akustycznej, perkusji, bodhranu i basu.
W kwietniu 2004 do składu trafia skrzypaczka Natalia Rula, którą w sierpniu zastępuje Jacek Piekarski. Wyrzucamy również perkusję, mandolinę i banjo na rzecz low whistla i irish bouzouki. Gitarę przestrajamy do DADGAD.
Z ważniejszych występów, które przytrafiły się nam przez 2 lata istnienia wymienić należy: Piknik Europejski (maj 2004 Międzyzdroje), Otwarcie "Galerii Bezdomnej" (Lipiec 2004 Świnoujście), I Konkurs Muzyki Celtyckiej (sierpień 2004 Wolin)
Jeżeli chodzi o nasze brzmienie i inspiracje to na dzień dzisiejszy przypominamy być może wczesne The Bothy Band. Oprócz tego śpiewamy w klimatach średniowiecznych tolkienowskie wiersze i własne teksty
Obecny skład:
Jacek Andrzejewski - śpiew, low & penny whistles, akordeon klawiszowy
Jacek Piekarski - fiddle, łyżki, gitara basowa
Marek Piguła - śpiew, irish bouzouki
Marcin Grulkowski - gitara akustyczna
Bartek Miętkiewicz "Tosiak" - bodhran

GreenWood w Internecie www.greenwood.pl

Materiał własny zespołu