Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Greg Ford "All I Can Do"

Utwory : 1. Jesus I Love You 2. I Remember (Song for Fran) 3. You Are The Reason 4. Sick of It 5. Shout For Joy 6. One God 7. All I Can Say 8. My One Desire 9. Glory To God 10. Remember Me 11. More Than a Man
Wyd. Greg Ford 2004

Greg Ford "All I Can Do"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Łagodny głos, gitarowe ballady podparte lekkim brzmieniem sekcji i kilku dodatkowych instrumentów, oraz prosty, przesycony chrześcijańskim duchem przekaz - to właśnie najkrótszy opis płyty nagranej przez charyzmatycznego pieśniarza z Tasmanii.
Greg Ford nie należy do najbardziej znanych twórców ani folkowych ani religijnych, jednak jego muzyka ma w sobie jakąś wyjątkową siłę. Bez względu na to czy jest to podbarwiona celtyckim fletem ballada ("Jesus I Love You"), piosenka kojarząca się z sentymentalną stroną repertuaru irlandkiej grupu U2 ("You Are The Reason", "My One Desire") czy też utwór delikatnie folk-rockowy ("Shout For Joy") w wykonaniu Grega Forda jego własne piosenki zawsze brzmią autentycznie i wyjątkowo. To niewątpliwy atut w przypadku artystów śpiewających swoje piosenki. Większość z nich celuje w podobięństwa do znanych wykonawców. Greg jest sobą.

Taclem