Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Grogers


Grogers
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół powstał w Ostrowcu Świętokrzyskim. Występuje pod nazwą "Grogers" od roku 2001. Jakiś czas temu przenieśliśmy swoją działalność do Krakowa, czego następstwem były zmiany personalne.
Z poprzedniego składu pozostały cztery osoby: Michał Jabłoński, Grzegorz Mazur, Krzysztof Solarz oraz Maciej Sokół. Do składu w ciągu ostatnich dwóch lat dołączyli: Michał Pawlowski, Andrzej Sienkiewicz oraz Michał Rabiej. Można powiedzieć, że zajmujemy się "archeologią muzyczną", ponieważ za cel obraliśmy sobie odnalezienie i przekazanie naszej publiczności mniej lub bardziej znanych piosenek i ballad irlandzkich w jak najwierniejszej postaci. Konsekwencją takiego podejścia jest włączenie do naszego instrumentarium łyżek, drumli, bodhranu, fletu irlandzkiego, whistle'ów, oraz banjo tenorowego i mandolinowego. Towarzyszą im gitara i akordeon.
Wykonujemy zarówno irlandzkie piosenki pubowe (tzw. Irish Drinking Songs) jak również pieśni wojenne (Rebel Songs). W naszym repertuarze, znaleźć jednak można także utwory szkockie, walijskie oraz kanadyjskie.

Najczęściej można nas spotkać i usłyszeć w krakowskiej tawernie "Stary Port", która jest od wielu lat głównym miejscem spotkań muzyków ruchu folkowo-szantowego.

Obecny skład zespołu:
Michał Jabłoński – banjo tenorowe, mandolina, whistle, wokal
Grzegorz Mazur – akordeon, wokal
Michał Pawłowski – gitara (DADGAD), harmonijka ustna
Michał Rabiej – gitara, łyżki, wokal
Andrzej Sienkiewicz – bodhran, wokal