Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hagalaz` Runedance "The Wind That Sang Of Midgart

Utwory : 1. When the Trees Were 2. Behold the Passionate Ways of Nature 3. The Home That I Will Never See 4. The Oath He Swore One Winters Day 5. Seidr 6. Das Fest Der Wintersonne 7. A Tale of Fate 8. When the Falcon Flies 9. Serenade of the Last Wolf 10. Mother of Times


Wyd. Misantrophy Rec. 1998

Hagalaz` Runedance "The Wind That Sang Of Midgart
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Z muzyką określaną przez wykonawców jako tzw. "pagan folk" jest różnie. Zazwyczaj są to produkcje niezbyt wysokich lotów, wydawane przez pasjonatów takiego grania z wytwórni zajmujących się muzyką metalową. Hagalaz` Runedance, mimo iż wydała go właśnie Misanthropy Records dość daleko zarówno od sceny metalowej, jak i od tego co powszechnie uznaje się za muzykę pogańską. Owszem, teksty przesycone są związkami z naturą i tajemniczą magia, ale nie w większym stopniu, niż kompozycje np. Enyi.
Jeśli chodzi o samą warstwę muzyczną nie mamy tu konkretnych odniesień do tradycji ludowej jakiegoś regionu, choć utwory wykonywane po angielsku brzmią niekiedy echem średniowiecznej angielskiej wsi. Mimo iż do nagrań użyto instrumentów klawiszowych, ich brzmienie nie tłumi akustycznego grania i dość mocnego kobiecego głosu, który dominuje nad całością.
Jest to pierwsza płyta projektu Hagalaz` Runedance, ale znając kolejne jestem w stanie powiedzieć, że podąża od dobrą drogą i może choć częściowo uda mu się wypełnić lukę powstałą po rozpadzie kultowego Dead Can Dance.

Rafał Chojnacki