Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hania Rybka "I to i to"

Utwory : 1. Przysła wiesna 2. Kukućka 3. Oj dana 4. Kołysanka 5. Wypas 6. Poseł 7. Śtadra 8. Modlitwa 9. I to, i to 10. Olaboga 11. Pawek 12. Leworwer
Wyd. Polskie Radio 2004

Hania Rybka "I to i to"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Hania Rybka, pierwsza wokalistka Brathanków nagrała album sygnowany własnym nazwiskiem. Materiał ten był znany już wcześniej, choć wówczas – na koncertach – grupa występowała jako Rybka i Przyjaciele.
Wczaśniej Hania uczestniczyła już w kilku mniej lub bardziej folkowych projektach, teraz gra z własnym zespołem. Propozycje z płyty „I to i to” to właściwie taka różnorodna mieszanka. Odrobinka jazzu, trochę popu i sporo folku. Proporcje na pierwszy rzut oka wyglądają dość dobrze. Jednak z płytą nie jest najlepiej. Jazz czasem jest zbyt natarczywy (zachwianie proporcji pomiędzy Sebastianem Karpielem-Bułecką, a Leszkiem Szczerbą), góralszczyzna również wymyka się czasem spod kontroli, nie zawsze łagodzi ją popowa rytmika. Czasem zapachnie nawet piosenką biesiadna, jak w przypadku utworu „Śtadra”.
Są też piosenki świetne, jak „Kołysanka” i „ Modlitwa”, ale nie wystarczają one do pokrycia pewnego niesmaku. Płyta jest trochę przesłodzona, mam wrażenie, że ktoś za długo nad nią myślał i za bardzo chciał wyważyć proporcje. Szkoda, bo Hania ma bardzo ciekawy głos, a i część piosenek bardzo ciekawie się zapowiadała. Niestety tym razem za bardzo się nie udało. Może następna płyta będzie lepsza.

Rafał Chojnacki