Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Helium Vola "In Lichter Farbe Steht Der Wald"

Utwory : 1. In lichter Farbe steht der Wald (Club mix) 2. Dies Ire 3. Omnia sol temperat 4. Hold On
Carmen ad deum 5. In lichter Farbe steht der Wald (Lied-Version)
Wyd. Chrom 2005

Helium Vola "In Lichter Farbe Steht Der Wald"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Mini-album "In Lichter Farbe Steht Der Wald", to płyta zapowiadająca drugi duży album projektu Helium Vola, zatytułowany "Liod". Trochę długa ta zapowiedź, bo ponad trzydziestominutowa.
Helium Vola, to projekt Ernsta Horna, na co dzień muzyka elektro-gotyckiej formacji Deine Lakaien. Współtworzył on też kultowa grupę Qntal, której brzmienie łączyło folk z muzyką dawną.
Helium Vola to z kolei ekipa neo-medievalna. W ciągu trzydziestu minut zdążyli mnie uraczyć zarówno brzmieniami nawiązującymi do muzyki dawnej, klasycznej, balladami jak i elektronicznymi beatami. Co ciekawsze taka mieszanka zdaje się mieć liczne grono zwolenników.
Tytułowy utwór jest najlepszym studium kontrastów, gdyż przedstawiono go zarówno w natchnionej wersji, jak i w elektronicznej. Doskonale widać tam różnice w podejściu do obu wersji.
Teksty piosenek są w języku niemieckim lub po łacinie, co oddaje w jakiś sposób ducha średniowiecza. Mam jednak wrażenie, że wszystkie te utwory dużo lepiej sprawdziłyby się w konwencji grupy takiej, jak Qntal, niż w wersjach, które mamy tutaj.

Taclem