Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hilary and Kate "City of God"

Utwory : 1. You Will Come 2. Wise and Sure 3. City of God 4. Sons and Daughters 5. Wait Silent 6. If You Knew 7. Emmanuel 8. See How He Loves 9. Moving On 10. His Eye Is On the Sparrow
Wyd. Hilary and Kate 2013

Hilary and Kate "City of God"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Moda na wokalne duety tworzone przez młode dziewczyny najwyraźniej trwa. Dopóki będą to grupy takie jak First Aid Kid czy choćby Hilary and Kate, nie mam nic przeciwko temu.
Choć płytę firmuje duet, muzyki tu trochę więcej, ponieważ podobnie jak w przypadku wspomnianego już powyżej szwedzkiego duetu za Hilary Watson i Kate Feldtkeller stoi też kilku muzyków sesyjnych, którzy sprawiają, że stworzona przez dziewczyny mieszanka amerykańskiego folku, bluegrassu innych tradycyjnych brzmień rodem ze Stanów, staje się wyjątkowo smakowita.
Właściwie od pierwszych dźwięków piosenki "You Will Come" płyta ta mnie do siebie przekonała. To bardzo radiowy utwór, przy czym używam tego słowa w pozytywnym kontekście, który świadczy o przebojowości i ogromnym potencjale. Podobnie jest z tytułowym "City of God".
Bardziej balladowe momenty pokazują liryczną stronę duetu. Są to również najbardziej oszczędne aranżacyjnie kompozycje. Piosenki takie jak "Wait Silent", "Emmmanuel" czy "Mooving On" mają swój specyficzny klimat.
Choć Hilary i Kate bywały już razem w studio, jednak wcześniej były to raczej rejestracje solowych nagrań Hilary, w których Kate uczestniczyła gościnnie. Teraz tworzą razem, na pewnych prawach. I najwyraźniej patent ten dobrze się sprawdza. Można więc mówić o debiucie, choć nie jest to do końca prawda.

Rafał Chojnacki