Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Holderlin Express


Holderlin Express
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Holderlin Express to kapela z niemeckiego Stuttgartu. Powstała w 1992 roku i początkowo muzycy skupili się na odtwarzamiu tradycyjnych ludowych tańców celtyckich. Jak się jednak okazało ramy muzyki tradycyjnej okazały się zbyt wąskie i członkowie kapeli zaczęli pisać swoje własne kawałki.
O słuszności obranej drogi przekonała ich nagroda dla nejlepszego zespołu na folkowym festiwalu "Tanz- und Folkfest" w Rudolstadt w roku 1993. Ich pierwsza płyta płyta ukazała się rok później, zatytułowali ją po prostu "Hölderlin Express". Druga płyta "Electric Files" ukazała się dopiero w 2001 roku.
Zespół prezentował swoją muzykę w wielu krajach Europy, na licznych koncertach i festiwalach.
W grupie grają obecnie:
- Elke Rogge - lira korbowa, grała wcześniej w zespole Spielleut, oraz z awangardowym francuskim muzykiem Valentinem Clatrier 'em.
- Jorgen W. Lang - gra na gitarze i tin whistle, prowadzi też stronę zespołu oraz stronę o grze na gitarze w stroju DADGAD.
- Güray Atalay - zanim przyjechał do Niemiec grał w wielu zespołach w rodzimej Turcji, nagrywałteż często jako muzyk sesyjny. W Holderlin Express obsługuje gitarę basową.
- Ralf Gottschald - gra na bębnach i perkusji, przed Holderlin Express grał w zespołach jazzowych i jazz-rockowych.

Taclem