Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Horch "Hachtgesang"

Utwory : 1. Witwenmacher 2. Rotkäppchen 3. In Taberna Mori 4. Jumping Worms 5. Three Witches 6. The Wren Song 7. Julia 8. Schneewitchen 9. Das Entweihte Nonnenkloster 10. Der Himmel Ist Mein 11. Spring Dance 12. Schwerenöters Nachtgesang 13. Keine Titelinformation
Wyd. Noise Art Records 2003

Horch "Hachtgesang"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Horch pochodzi z Niemiec i gra przyjemnego, dość lekkiego folk-rocka. Dużo w nim anglosaskich nawiązań, mimo, że to przede wszystkim autorskie piosenki i to w większości po niemiecku.
Mamy tu poezję Shakespare`a, śpiewaną obok opowieści o Czerwonym Kapturku. Mamy lekkie ballady i wesołe, zadziorne piosenki.
Gdybym miał mówić o nawiązaniach, pewnie padłoby na dwa inne niemieckie zespoły - Fiddler`s Green i Adaro. Ale w takim np. "Rotkäppchen" mamy też brzmienia kojarzące się Jethro Tull.
Bardzo ciekawie prezentuje się też irlandzki-brzmiący utwór instrumentalny, zatytułowany "Jumping Worms". Jego autorem jest niejaki Stefan Wieczorek, prawdopodobnie nasz rodak, przynajmniej z pochodzenia. Podobny klimat panuje też w "Spring Dance" Andreasa Fabiana.
Zespół rozsiadł się pomiędzy folk-rockiem, a niemiecką sceną muzyki dawnej, mieszanej z innymi wpływami. Najwyraźniej czują się na tej granicy dobrze, bo grają ze sporym luzem i z dużą dozą pozytywnych emocji. Bardzo pozytywnie nastrajająca płyta, godna polecenia.

Taclem