Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Horch


Horch
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Niemiecka grupa z pogranicza folku, muzyki dawnej i rocka. Powstali w 1979 roku w Halle. Od 1984 roku są profesjonalną, stale działająca grupą.
Przed upadkiem Muru Berlińskiego grali głównie w krajach bloku wschodniego, później udało im się sporo koncertować w całej Europie. Do najciekawszych koncertów zaliczają występ z Jethro Tull w Niemczech, z Sally Barker w Austrii i z Fairport Convention w Anglii.
Warto wspomnieć jak swoją muzykę określają czasem członkowie grupy. Poza oczywistościami, takimi, jak "folk-rock" i "medieval rock" pojawiają się terminy: "mittelalternativ" (tak nazywa się jedna z ich wcześniejszych płyt), "renaissance-rolk-rock", "barock´n roll" i "pop art des mittelalters".
Jeden z krytyków napisał, że w ich muzyce "Bach spotyka The Pogues".

Dyskografia: The Luteplayer (1987), Maria durch ein Dornwald ging (1988), Mittelalternativ (1991), Brannteweyn nebs´tMägdeleyn(1995), Barbaren (1996), Schockschwerenot(1998), Nachtgesang (2003)

Skład zespołu:
Andreas Fabian - flety, róg, szałamaja, instrumenty klawiszowe, śpiew
Klaus Adolphi - śpiew, gitara, mandolina, mandoloncello, flet,instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne
Stefan Wieczorek - gitara basowa, mandolina, gitara, róg, flet, instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne, mandoloncello, śpiew
Rainer Christoph Dietrich - skrzypce, wiolonczela, śpiew
Ralph Schneider - perkusja, instrumenty perkusyjne, śpiew

Horch w Internecie: www.gruppe-horch.de