Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hossam Ramzy "Sabla Tolo III"

Utwory : 1. Saraab Iqaay 2. Serr Maktoub 3. Nady Ala Alqabayel 4. El Shallal 5. Tas-Ifa-Ommal? 6. Groove Sanctuary Khamsa W’khmesa 7. Rasta Baladi 8. Wuh Ya Booy 9. Al Finjal 10. Bosat El Reeh 11. Mel Qahira Le Baghdad 12. Serr Makshoof 13. Reeh El Sahara
Wyd. ARC Music 2008

Hossam Ramzy "Sabla Tolo III"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Hossam Ramzy to muzyk o uznanej renomie w świecie muzyki folkowej. Jego gra na tabli to niedościgniony wzór dla wielu zapatrzonych w niego muzyków. "Sabla Tolo III" to kolejna porcja muzyki z Egiptu i Środkowego Wschodu, mieszającej wpływy tradycyjnych brzmień z autorskimi kompozycjami arabskiego mistrza.
Hossam Ramzy współpracował już z takimi gwiazdami, jak Peter Gabriel, Khaled, Tarkan, The Gipsy Kings czy Youssou N'dour. Nic więc dziwnego, że jego autorskie produkcje charakteryzuje perfekcyjne brzmienie.
Pod względem muzycznym znajdziemy na tej płycie miks środkowowschodnich tradycji. Nie obyło się bez tradycyjnych Bellydance i Rai.
Tytuł "Sabla Tolo III" sugeruje nam, że mamy do czynienia z trzecią prosukcją z cyklu, którego nazwa jest anagramem sformułowania 'tabla solo'. Rzeczywiście tak jest. Poprzednie albumy ukazały się w 2002 i 2003 roku. W międzyczasie Hossam Ramzy nagrywał i produkował również inne albumy, by wreszcie po latach powrócić do tej samej koncepcji. Podobne jak w przypadku poprzednich płyt mamy tu muzykę nagraną z udziałem zaproszonych gości. Jednak w roli głównej występuje tu tabla i Hossam Ramzy - mistrz tego instrumentu.

Taclem