Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Hoven Droven


Hoven Droven
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Hoven Droven łączy w sobie zmysł melodyczny muzyki ludowej z intensywnością i nastawieniem zespołu heavy metalowego. Od momentu, gdy zespół powstał, niewielkim szwedzkim mieście Ostersund, zaskakują potęgą brzmienia i potencjałem, jaki tkwi w ich muzyce. Nazwa Hoven Droven wzięła się z prowincjonalnej gwary i oznacza "hałas, harmider".
Część zespołu grała wcześniej (lub gra nadal) w szweckich zespołach rockowych, punkowych czy heavy metalowych. Skrzypek i frontman zespołu - Kjell Erik Eriksson (ur. w 1971 r.) i ich najnowszy muzyk, Janne Stromstedt (organy Hammonda) są członkami zespołu Triakel.
W muzyce Hoven Droven folk spotyka się z metalem, co pozwala muzykom na tworzenie rozmaitych klimatów. Podczas gdy Eriksson faworyzuje tradycyjną muzykę ludową, basista - Pedro Blom (ur. w 1967 r.) jest entuzjastą Motorhead i AC/DC. Saksofonista - Jens Coman (ur. w 1968 r.) grał rocka, pop, be-bop, występował też z big bandem jazzowym. Gitarzysta - Bo Lindberg (ur. w 1960 r.) jest nauczycielem muzyki, dawniej grał w rockowym zespole Myrbein.

Taclem