Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Hundred Folk Celsius "Garfield"

Utwory : 1. Garfield csak egy van 2. Lasagna 3. Utálom a hétfot 4. A világ lustája 5. Ki az aki 6. Garfield és a fogyózás 7. Macskásított induló 8. Szulidal 9. Cincogi 10. Pizza hajó 11. A fánk fa 12. Ubul csak egy kutya 13. A mérleg 14. Furcsa pár
Wyd. Magneton/Warner 1998

Hundred Folk Celsius "Garfield"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół 100 Folk Celsius pochodzi z dalekich Węgier i gra radosną mieszankę country i folk-rocka. Album "Garfield" to dwudziesta druga pozycja w dyskografii tej grającej od 1976 roku formacji.
Nie jest to pierwsza z ich płyt, skierowanych do młodszych odbiorców. Wcześnie nagrali tez płytę z piosenkami o Muminkach.
Muzycznie jest tu jednak dość ciekawie. Faktem jest, ze dominują klimaty bliższe country ("Garfield csak egy van", "Lasagna", "Garfield és a fogyózás"), ale jest też kilka fajnych folkowych i folk-rockowych tematów ("Macskásított induló" i "A világ lustája"). Są też potencjalne przeboje - "Ki az aki" i "Pizza hajó" - i to właśnie dla nich warto zapoznać się z tą płytą.
Dawno nie słyszałem tak bezpretensjonalnej płyty. Mam nadzieję, że w "dorosłym" repertuarze zespół radzi sobie równie sprawnie.

Rafał Chojnacki