Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

I Muvrini "Umani"

Utwory : 1. Aspettami 2. Jalalabad 3. Di Quale Si l`Amore 4. Erein eta joan/Sieję i odchodzę 5. E U Tempu Va 6. Diteli 7. Vogliu 8. Baia 9. Da le Vostre Mane 10. Rita Lu Mondu 11. I Bellio Ghjorni 12. Un Sognu Pe Campa/Un Reve Pour Vivre 13. Umani
Wyd. EMI 2002

I Muvrini "Umani"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół I Muvrini stał się folkową gwiazdką po tym, jak popularny piosenkarz Sting nagrał z nimi swój przebój "Fields of Gold". W Polsce poznaliśmy się na nich wcześniej, grali m.in. na Bożonarodzeniowym Koncercie WOŚP. W tym mniej więcej czasie doszło do współpracy z polską wokalistką - Małgorzatą Walewską, której efekt znalazł się na tej płycie.
Jeśli mówimy o pop-folkowej stylistyce, to warto zaznaczyć, że może ona niektórych nieco razić, zwłaszcza w kwestii rytmicznej. Co prawda w wykonaniu I Muvrini możemy mówić o popie z górnej półki, ale to wciąż trąci czasem kiczem. Choćby dlatego, że płyta jest bardzo ładna, a stad już tylko krok do słodkiej cukierkowatości.
Koncepcję, którą obrali odpowiedzialni za grupę muzycy ratuje przede wszystkim pojawiające się czasem folkowe instrumentarium i polifoniczne zaśpiewy. Pod tym kątem są naprawdę dobrzy.

Rafał Chojnacki