Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

I Viulan "Live"

Utwory : 1. Frate Cappuccino 2. La Notte Di Valentina 3. La Ricciolina 4. Mamma Mia Vorrei Vorrei 5. L`Inglesa 6. Maddalena 7. Filastrocca 8. Il Maggio Serenata 9. Ninna Nanna Sestolese 10. Riverenza 11. Contadin 12. Dove Andate Madre Maria 13. Luna 14. Mosca E Mora 15. Tram Vai
Wyd. Radici Music 2006

I Viulan "Live"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa I Viulan to starzy wyjadacze. Ich muzyka rozbrzmiewa na włoskiej scenie folkowej już od trzydziestu lat, a a sami wykonawcy wydają się trzymac świetnie i nic sobie nie robić z upływu czasu.
Album "Live" to zapis pewnej chwili, koncertu z kwietnia 2005 roku. Są tu piosenki z różnych okresów działalności grupy. Obok folkowych brzmień charakterystycznych dla Włoch są tu przede wszystkim chóralne śpiewy, które w dużej mierze oddają gorący południowy temperament. I Viulan to zespół, który należy jeszcze do tych grup, które przykładały równie wielką wagę do instrumentów, jak i do śpiewu. Dzięki temu czasem ich śpiew brzmi może nieco teatralnie, ale za to dźwięki są czyste i rzeczywiście pięknie pomyślane.
Sporo tu magicznych, nieomal bajkowych klimatów, takich jak w "La Ricciolina", "Filastrocca" czy w "Il Maggio Serenata". Bardzo miło słucha się tak odmiennej muzyki, brzmi ona momentami niemal nierealnie.
Momentami grupa ta kojarzyć się może z korsykańskimi I Muvrini, jednak bez wpływów muzyki pop.

Rafał Chojnacki