Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Ich Trole


Ich Trole
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa powstała w pierwotnej postaci jako dziecko przypadku. Kiedy do lirniczo-gitarowego duetu o nazwie "Jaworski-Smolarek sKompany" (Robert Jaworski i Konrad Smolarek) dołączyli muzycy znani metalowego zespołu Sakrament, powstał projekt, który miał wystąpił na finale WOŚP w Turku. Na potrzeby kencertu przyjęto żartobliwą nazwę - ich troLe.
Po koncercie drogi muzyków się rozeszły. Kiedy zbliżał się kolejny finał WOŚP pomysł powrócił. W międzyczasie Robert nawiązał kontakt z Ewą Łukasiewicz, grającą na różnych bębnach. To ona przyprowadziła na probę Wojtka Pęczka, również świetnego bębniarza. Wraz z zaproszonymi gośćmi wystąpili tm razem jako "ich troLe and friends".
Od tego czasu zaczęły się koncerty grupy, a o grupie coraz więcej zaczęto mówić w folkowym światku. Ze względu na nietypową muzykę, bądąca skrzyżowaniem różnych wpływów etnicznych z silną sekcją rytmiczną i elektryczną gitarą grupa wzbudza wiele kontrowersji. Jednak znacznie więcej niż przeciwników jest fanów i zwolenników grupy.

Skład zespołu:
Konrad Smolarek - gitara
Ewa Łukasiewicz - bębny, wokal
Wojtek Pęczek - bębny
Robert Jaworski - lira korbowa, dudy, mandololutnia, flet
Krzysiek Jabłoński - bębny, przeszkadzajki
Michał Jesionowski - instrumanty klawiszowe

Taclem