Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

In Extremo "Die Goldene"

Utwory : 1. Intro-Ecce Rex 2. Pavane 3. Schaf öda nix Schaf 4. Tourdion 5. Neva ceng i harbe 6. Für Bo 7. Quant je sui mis au retour 8. Neunerle 9. Lulbap/Como poden 10. Villeman og Magnhild 11. Villeman og Magnhild (Bonustrack) 12. Lute (Bonustrack)
Wyd. In Extremo (Indigo) 2006

In Extremo "Die Goldene"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ponure, mroczne dźwięki zaczynające album "Die Goldene" grupy In Extremo, to zapowiedź bardziej klimatycznego grania, w którym miało się znaleźć znacznie mniej miejsca na tandetną biesiadę, znaną z niektórych nowszych nagrań tej niemieckiej grupy.
Stare nagrania In Extremo to przede wszystkim transowe brzmienia dud, walczących pierwszeństwo z szałamają i lirą. W różnych utworach proporcje różnie wyglądają. Wśród utworów pojawia się w pewnym momencie nawet znane z nagrań Dead Can Dance "Tourdion", jednak w wersji In Extremo niezbyt przekonuje.
Niestety wydanie po latach wzbogaconej re-edycji jednego z pierwszych albumów In Extremo niezbyt przekonuje. Muzyka momentami nudzi i w porównaniu z czasami obecnymi po prostu się zestarzała. Szacunek budzi za to odwaga zespołu na zmianę drogi, którą zwiastowała ta płyta.

Rafał Chojnacki