Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

InChanto "Amors"

Utwory : 1. Aquae noctium 2. Le jongleur 3. If I were 4. Scottisch a bergere 5. Vago tremor 6. Carmina silvana 7. Amors 8. Amoricordi

Wyd. Etnoworld/Italica 2002

InChanto "Amors"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Płyta "Amors" to drugi album włoskiej grupy InChanto. Zgodnie z tytułem jest to płyta o miłości. Miłości do ziemi, nieba, do życia. I można się w tej płycie zakochać.
Sporo tu łagodnego brzmienia, właściwie to InChanto można by określić jako taki włoski Clannad (zwłaszcza celtycko-brzmiący "If I were") skrzyżowany z Loreeną McKennitt. Nie wiem jednak czy nieco by to nie skrzywdziło omawianej tu kapeli. Faktem jednak jest że wokal Micheli Scarpini kojarzyć się może właśnie z tą drugą artystką.
Spore instrumentarium i niebanalne aranżacje to kolejny atut grupy. Długie i rozbudowane kompozycje, sporo nawiązań do muzyki dawnej ("Le jongleur") i ludowej ("Scottisch a bergere"), oraz wspomniany już piękny śpiew, to powody dla których "Amors" stał się jedną z moich ulubionych płyt już po pierwszym przesłuchaniu.
Monumentalny "Aquae noctium", nostalgiczny "Vago tremor" i nieco płaczliwy "Amoricordi" to najbardziej "jesienne" opowieści z tych które snuje zespół. Blisko im w tym momencie do skandynawskiego projektu Secret Garden.
Piękna płyta, pełna przejmującej muzyki. Polecam wszystkim, którzy poza decybelami cenią w muzyce coś jeszcze.

Rafał Chojnacki