Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

InChanto "Citta sottili"

Utwory : 1. La citta e il cielo 2. Enemico amor 3. Semblansa bela 4. Planga la terra 5. Le cidre et le vin 6. Disinchanto 7. L`kulur f-l`infinit 8. El camino do sol 9. Dumane 10. Viento de mis tierras
Wyd. RadiciMusic Records 2006

InChanto "Citta sottili"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Włoska grupa InChanto zwróciła na siebie moją uwagę już albumem "Amors". Wówczas porównywałem ich granie przede wszystkim do irlandzkiego Clannadu. Tym razem, mimo że nie brakuje tej płycie magicznego, art-folkowego klimatu, to jednak brzmi ona nieco inaczej.
InChanto sięgnęli przede wszystkim po inspiracje z okolic Włoch, Sardynii i Malty. Celtyckie inspiracje ograniczają się tu do pewnego rodzaju myślenia o muzyce. Za przykład może tu posłużyć skoczna pieśń "Enemico amor", w której partie instrumentalne kojarzyć mogą się z graniem bretońskim.
Nie brakuje tu utworów, które kojarzą się z poprzednią płytą zespołu. Jest też jednak sporo zupełnie nowego klimatu. Najwyrażniej zespół wciąż się rozwija.
"Citta sottili" to płyta nieco trudniejsza w odbiorze, niż "Amors", nie umniejsza to jednak w żaden sposób jej wartości. To z pewnością dziełko godne polecenia.

Taclem