Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Inish


Inish
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Inish to folkowy duet z Salt Lake City w stanie Utah. Grają muzykę folkową, częsciowo celtycką, częściowo brytyjską, z odrobiną własnych kompozycji.
Marian i Barry Carter wykonują myzykę folkową od niemal 10 lat. Pierwszym zespół w którym się spotkali nosił nazwę Different Accents (co oznacza "różne akcenty", Marian była wówczas mieszkanką Nowego Jorku, a Barry przyleciał z Nowej Zelandii). Zespół ten powstał w 1994 roku i wykonywał głównie autorskie piosenki Barry`ego z czasem dołączając nieco tradycyjnego repertuaru. W 1995 roku, kiedy Barry i Marian się pobrali, zmienili nazwę na The Carters.
W latach 1997-1999 wraz z grupą przyjaciół współtworzyli zespół Crighkay!. Na pięć osób w zespole przypadało aż trzech `songwriterów`, repertuar więc był spory, zwłaszcza że uzupełniano go muzyką celtycką a nawet klezmerską.
Od 1999 roku Carterowie znowu są duetem, nie powrocili jednak do nazwy związanej z ich nazwiskiem, powołali do życia grupę Inis. W maju 2002 roku ukazał się pierwszy album tej formacji, zatytułowany "For Cryin` Out Loud!", w nagrywaniu którego wspierali duet członkowie Crighkay!.

Taclem