Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ivan Mladek & The Banjo Band "The Best"

Utwory : 1. Pochod Praha - Prcice 2. Medvedi nevedi 3. Nejkrasnejsi obdobi je podzim 4. Zkratky 5. Bily tatinek 6. Jozin z bazin 7. Hlasna Treban 8. Ztratil jsem sako 9. Linda 10. Brno je zlata lod 11. Prachovske skaly 12. Zobali vrabci, zobali 13. Tak se nam ti nasi mladi berou 14. Defile u more 15. Znojmo, vidim te dvojmo 16. O nebezpecenstvu hor 17. Dasa Novakova 18. Kdyz je v Praze hic 19. Jez
Wyd. Panton 1992

Ivan Mladek & The Banjo Band "The Best"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ivan Mladek i jego The Banjo Band to grupa, która gra od lat 60-tych, a o jej popularności świadczyć może choćby to, że występowali m.in. z Karelem Gottem. Kapela ma na koncie kilkadziesiąt płyt, oraz liczne występy w kraju i za granicą. W Czechach to zespół kultowy.
Do Polski fenomen Mladka trafił wraz z teledyskiem do utworu "Jožinem z bažin", który rozbawił tysiące polskich internautów.
Idąc tym tropem postanowiłem jak najszybciej zapoznać się z twórczością Ivana i jego The Banjo Bandu. Rozsądnym krokiem było zaopatrzenie się w składankę najlepszych przebojów grupy. Okazało się że jest tu nie tylko "Jožin z bažin" i wykonywany na żywo z Gottem "Jež", ale też sporo bardzo ciekawych utworów, z których niemal każdy jest potencjalnym hitem. Do najciekawszych piosenek możemy zaliczyć następujące utwory: "Pochod Praha - Prcice", "Medvedi nevedi" i "Defile u more".
Oprócz ludyczno-folkowych piosenek znalazło się tu miejsce na odrobinę granie w stylu old time country, trochę dixielandu a nawet tradycyjnego jazzu. Do tego wszystkiego musimy oczywiście dodać kabaretową nutkę, z której Ivan jest najbardziej znany.

Taclem