Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Jak Wolność To Wolność


Jak Wolność To Wolność
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Korzenie muzyczne twórców zespołu sięgają bardzo różnych gatunków muzyki. Pierwszy folk, z jakim się zetknęli, to muzyka amerykańska. Były wówczas lata siedemddziesiąte, i młodą wyobraźnie rozpalali tamtejsi bardowie. W polskich warunkach nie było to jednak łatwe. Ulicznych śpiewaków szybko zgarniała milicja. Jednak kilku z nich udało się przetrwać te czasy, grając, nie tylko w Polsce. Nieprzypadkowo owi uliczni bardowie otarli się również o muzykę punkrockową. Pierwszy polski zespół punkowy - Walek Dzedzej Punk Band - został założony właśnie przez jednego z takich warszawskich ulicznych grajków.
Wpłynęło to dość ciekawie na materiał jaki znalazł się na pierwszej płycie grupy. Część z nich to interpretacje utworów ludowych. Własny repertuar zespołu to piosenki Maćka Pietrachy i Wieśka Orłowskiego. Obaj twórcy charakteryzują się tym, że ich piosenki są bardzo osobiste i dzięki temu... tak bardzo się od siebie różnią.
Żywiołowa muzyka doskonale sprawdza się w warunkach koncertowych. JWTW można z powodzeniem nazwać polskim odpowiednikiem The Pogues.
Zespół stosuje ciekawe rozwiązania wokalne, co w parze z niebanalnymi tekstami daje miłą dla ucha porcję ambitnego czadu. I to wszystko na folkowo.

Taclem