Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

James Talley "Got No Bread, No Milk, No Money..."

Utwory : 1. W. Lee O`Daniel and the Light Crust Dough Boys 2. Got No Bread, No Milk, No Money, but We Sure Got a Lot of Love 3. Red River Memory 4. Give Him Another Bottle 5. Calico Gypsy 6. To Get Back Home 7. Big Taters in the Sandy Land 8. No Opener Needed 9. Blue Eyed Ruth and My Sunday Suit 11. Mehan, Oklahoma 12. Daddy`s Song 13. Take Me to the Country 14. Red River Reprise
Wyd. Cimarron 2006

James Talley "Got No Bread, No Milk, No Money..."
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

James, to amerykański folksinger, który w 2005 roku obchodził 30-lecie swojego debiutu fonograficznego. Album, którego pełny tytuł brzmi "Got No Bread, No Milk, No Money, but We Sure Got a Lot of Love: 30th Anniversary Edition, to doskonały przykład na to, że folk, to muzyka, która się nie starzeje.
Kilka tradycyjnych motywów i sporo autorskiego ducha sprawiają, że "Got No Bread, No Milk, No Money...", to album ciekawy i różnorodny. Całość w oczywisty sposób ciągnie w kierunku muzyki country, ale to przecież nic dziwnego, jeśli przypomnimy sobie, że materiał powstał w 1975 roku. Przy okazji usłyszeć możemy, że bogata amerykańska tradycja nie jest Jamesowi obca. W swoich utworach stylizuje, nawiązuje i cytuje to, co najbardziej typowe dla tamtejszych brzmień.
Talley wywodzi się ze środowiska folkowców o robotniczym pochodzeniu i słychać to również na tym albumie. Autorskie piosenki pisało za niego życie, on tylko ubrał je w słowa. Jeśli lubicie folkowe płyty w starym stylu, to ta was zachwyci. Na dodatek charakteryzuje się bardzo dobrym brzmieniem i wyposażona jest w obszerną książeczkę, pozwalającą zagłębić się w świat Jamesa Talleya.

Taclem