Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jamestown Ferry "If I needed you"

Utwory : 1. Walking after midnight 2. What I didn´t do 3. Rosewood Casket 4. Fairfax County 5. Guardian Angels 6. It´s all over now Baby Blue 7. Coat of many colors 8. Little Rock 9. If I needed you 10. Me and Whiskey 11. Applejack 12. Somebody must have loved you right last night

Wyd. Cross Eyed Lion Music 1997

Jamestown Ferry "If I needed you"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jamestown Ferry to duet, tworzą go Doreen Menzel o Maik Wolter. Na płycie wspiera ich liczne grono przyjaciół. Zespół proponuje nam podbarwione bluesem i country folkowe piosenki z Europy i Stanów.
Nie zabrakło tu utworów Bona Dylana, Dolly Parton, Johna Vaughana, jak również tradycyjnej kompozycji "Rosewood Casket".
Po brzmieniu Jamestown Ferry doskonale słychać że grają zarówno w irlandzkich pubach, jak i na imprezach country. Nie zdziwi chyba nikogo, że bardziej podoba mi sięta folkowa odsłona zespołu. Piosenki takie, jak "Fairfax County", czy "Little Rock" naprawdę dobrze brzmią. Warto ich posłuchać w wersjach Jamestown Ferry.
Płyta nie jest jakimś super odkryciem, ale dość dobrze się jej słucha, a tytułowe "If I needed you" mogloby być nawet niezłym folkowym przebojem. Przyznać trzeba, że zespołowi brakuje trochę żywiołowości. Zatrzymali się gdzieś na etapie lat 80-tych w folku. Nie są to już tradycyjne, surowe aranżacje, ale daleko im zarówno do drapieżnych folkowych zespołów nurtu "new traditional", jak i do amerykańskiego "alternative country". A szkoda, bo potencjał jest, zabrakło chyba trochę odwagi.

Taclem