Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jarah Jane "Underwater Balloons"

Utwory : 1. ABC 2. Running On 3. Great Big World 4. 23 5. Butterfly 6. Wait In The Middle 7 Dark 8. Underwater Balloons 9. Miles Away 10. Hope 11. Winters Waterfall
Wyd. Jarah Jane 2008

Jarah Jane "Underwater Balloons"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jarah Jane to artystka ze Stanów, która obecnie mieszka w Kanadzie. Jej brzmienie można określić jako akustyczny folk-rock, mocno osadzony w klimatach takich artystek, jak Joan Osbourne czy Tracy Champman.
Album "Underwater Balloons", to przedsięwzięcie o tyle nietypowe, że artystka zdecydowała się "wydać" tą płytę w całości w Internecie. Najwyraźniej taki krok ma promować jej koncerty. Słuchając całego reprezentowanego tu materiału dochodzę do wniosku, że nie powinna narzekać na brak publiczności. Piosenki takie jak "Running On" czy "Butterfly" to murowane przeboje. Nie brakuje też nieco bardziej rozwiniętych aranżacyjnie pomysłów. Tak brzmi choćby utwór zatytułowany "23".
Jarah Jane nagrywa piosenki proste i w większości przypadków bezpretensjonalne, ale w tym tkwi urok tego typu muzyki. Nie każdy musi przecież komponować dzieła z operowym rozmachem.

Taclem