Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Jarosław Adamów


Jarosław Adamów
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jarosław Adamów, to klarnecista, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Zaczynał jako muzyk współtworzący kwartet folkowy SIĘ GRA (1997-2001), z którym nagrał płytę Się gra i zdobył II nagrodę na I Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” (1998). Płyta otrzymała również tytuł Folkowego Fonogramu Roku 2000.
W 2002 roku – jako Jarek Adamów - zaczął realizować własne projekty muzyczne. Na V Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia “Nowa Tradycja” wraz z Markiem Dudrą (bęben) otrzymał II nagrodę za ciekawy i oszczędny sposób wykonania archaicznych pieśni dziadowskich z towarzyszeniem liry korbowej.
W repertuarze muzyka ze Stalowej Woli znalazły się również jego własne kompozycje inspirowane głównie polskim i żydowskim folklorem muzycznym.
Adamów przez pewien czas współpracował z JAHIAR GROUP.
Opracował i wykonuje muzykę do spektaklu „Tejbełe i demon” powstałego w Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie w 2002 r. W roku 2003 nagrał solową płytę Song sof the Mediewal Polish Bards. Adamów gra na niej na klarnecie, lirze korbowej, bębnie, sopiłkach oraz śpiewa. Płyta zdobyła III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2003.
Dyskografia: Się Gra CD, MTJ 2000; Songs of the Medieval Polish Bards CD, Global Village Music & Old Country Music, BMI 2003