Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jeff Wilkinson "Landscapes"

Utwory : 1. M-65 2. Blind Harry 3. Rusty Chisel 4. Dead Slow Ahead 5. Love`s Embrace 6. Rivulet 7. Katy Kat 8. Endure 9. I Told You So 10. Hats 11. Red Sky 12. The Dome 13. Jeremy`s Lullabye 14. The Balmville Tree
Wyd. Brambus Records 2005

Jeff Wilkinson "Landscapes"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Po pierwszych oględzinach nowej płyty Jeffa Wilkinsona, stwierdziłem, że zapowiada się ciekawie. Kiedy krążek zakręcił się w odtwarzaczu, do mych uszu dotarły dźwięki folkowo-bluesowe.
Przyznam, że nieco mnie to zaskoczyło. Jednak już w drugim kawałku wszystko zaczęło się powoli zazębiac. Folk, rock, jakieś korzenie bluesa i to, co jest w ostatnich latach bardzo popularne za oceanem - alternative country, wszystko to znajduje się na "Landscape".
Pojawiają się tu obok siebie z jednej strony skrzypce, mandolina, low whistle, banjo i bouzouki, z drugiej zaś elektryczna gitara, saksofon, organy Hammonda i perkusja. Dzięki temu brzmienie jest dość zróżnicowane.
Alternative country ma jedną podstawową zaletę, którą straciła już dawno główno-nurtowa muzyka country. Chodzi o ciągły rozwój. Twórcy tego coraz bardziej popularnego nurty mają wciąż nowe rozwiązania, łączą różne elementy z bogatego skarbca amerykańskiego i europejskiego folku.
Jeff Wilkinson to dość oryginalny twórca. Potrafi zarówno zmusić nas do przytupywania, jak i ukołysać nas spokojną folkową balladą.

Taclem