Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jill Rogoff "The King`s Well"

Utwory : 1. The Healing Sound of Water 2. Aa My Life 3. La Complainte de la Blanche Biche 4. Come Again, Love 5. The King`s Well 6. Time For Letting Go 7. Down the Days 8. The Route March 9. Racheli 10. A Piece of My Heart 11. Identities
Wyd. Jill Rogoff 2003

Jill Rogoff "The King`s Well"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jill Rogoff sama siebie mówi, że jest śpiewaczką celtycko-sefardyjską. Jak na osobę, która urodziłą się na Nowej Zelandii i mieszka w Jerozolimie, to całkiem niezła mieszanka.
"The King`s Well" to piosenki autorskie, które Jill wykonuje z zaprzyjaźnionymi muzykami. Część aranżacji ma wyraźnie folkowe brzmienie, inne oscylują w klimatach bardyjskich, kojarzących sięnieco z naszą rodzimą Antoniną Krzysztoń z wczesnych płyt.
Warto na pewno zatrzymać się na dłużej przy takich utworach, jak "Come Again, Love", "Racheli" czy "A Piece of My Heart".
Jill jest śpiewaczką o bardzo klasycznym głosie, który często wibruje w sposób charakterystyczny dla wokalistek z krajów śródziemnomorskich. To prawdopodobnie cecha nabyta podczas pracy z muzykami izraelskimi. Nie każdemu ten styl będzie pewnie odpowiadał, ale myślę, że same piosenki i tak warte są tego, by po ów krążek sięgnąć, zwłaszcza że niekiedy słychać podobieństwa np. do Joan Beaz.

Taclem


Powiazane artykuly
    Recenzja: Jill Rogoff - "Across the Narrow Seas"