Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Joanna Słowińska z Zespołem "Live in Cracow, July 2004"

Utwory : 1. Matulu... 2. Czekaj Janku 3. Oberek 4. Sowa 5. Lata ptaszek 6. Lądem Kasiu 7. Arkan 8. Czerwone jabłuszko 9. Siadaj 10. Cyt, sza 11. Kołysanka Jaszy 12. Niska bania 13. Jovano 14. Polka 15. Nie będziesz dziewczyno 16. Św. Jana
Wyd. 2004

Joanna Słowińska z Zespołem "Live in Cracow, July 2004"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Koncertowa płyta Joanny Słowińskiej, nagrana w Klubie Alchemia w Krakowie w 2004 roku, powinna być tylko zajawką dla albumu studyjnego. Mam nadzieję, że tak się stanie. Póki co jednak pozostaje nam obcowanie z dość surowym, aczkolwiek ciekawym materiałem nagranym na żywo.
Dominują piosenki i tańce polskie, ale są też brzmienia huculskie, żydowskie i bałkańskie. Na okrasę jest nawet piosenka Agnieszki Osieckiej. Z resztą maniera wykonawcza Joanny Słowińskiej kojarzy się niekiedy mocno właśnie z tzw. piosenką autorską, której pani Osiecka była mistrzynią. Sam zapis koncertu wystarczy, by zauważyć, że utwory są nie tylko zaśpiewane, ale też w sposób aktorski zagrane.
Wiele z tych piosenek, to znane ludowe standardy (jak "Matulu...", "Czerwone jabłuszko"), jest też jednak kilka, których nie znałem, lub słyszałem je dawno temu, to one sprawiły mi sporą niespodziankę.
"Sowa" jest według mnie jednym z najbardziej udanych utworów na płycie. Możliwe, ze stanie się niedługo jedną z najpopularniejszych folkowych piosenek - właśnie dzięki interpretacji Joanny Słowińskiej.

Taclem