Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jon Anderson "Promise Ring"

Utwory : 1. Born To Dance 2. Flowers Of The Morning 3. This Timming Of The Known 4. True Life Song 5. Are You? 6. My Sweet Jane 7. True Hands Of Fate 8. The Promise Ring 9. O'er


Wyd.EMD/HIGHER OCTAVE 1997

Jon Anderson "Promise Ring"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wokalista Yes nagrywa całkiem niezłe płyty solowe. No a już ta musiała mi się spodobać, gdyż zawiera muzykę celtycką. Co prawda figuruje na płycie również jako autor melodii, to chyba chodziło o aranżacje. Choć niektóre melodie być może są jego autorstwa, spora częśc jest jednak tradycyjna. Za to teksty są niewątpliwie autorstwa Andersona. W większości piosenek śpiewa z artystą jego żona - Jane Luttenberger Anderson.
Zaczyna się od pubowego gwaru i melodia porywa nas do tańca. Nic dziwnego - utwór nazywa się "Born To Dance". W podobnym klimacie jest kolejny utwór "Flowers Of The Morning".
Troche spokojniejszy jest "This Timing Of The Know". Należy przyznaćże teksty Andersona są nieco natchnione i nie dziwię się, że w czytanej niegdyś recenzji zaliczono płytę do new age. Ballada "True Life Song" mogłaby się spokojnie znaleść w repertuarze normalnego zespołu folkowego.
Skoczne "Are You ?" (w tle brzmi wyraźnie "Reel świętej Anny") znów wiedzie nas do tańca. "My Sweet Jane" to kolejny radosny utworek. Troche zbyt przearanżowany jak na pubowe granie, ale ciekawy. Piosenka "True Hands of Fate" kryje w sobie zwolnioną nieco melodie "Star of the County Down". Trzeba przyznać że tym razem taka aranżacja wpłynęła zdecydowanie na korzyść.
"The Promise Ring" skonstruowano troche jak gospel, ale dobrze brzmi z irlandzkim podkładem.
Na zakończenie otrzymujemy piękną balladę "O'er". Momentami słuchając płyty ma się wrażenie że muzycy grają swoje, a wokaliści śpiewają swoje. Ale mimo to jest to dość fajna płyta i może się okazać że sięgną po nią nie tylko miłośnicy muzyki celtyckiej.

Taclem