Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jon Boden "Painted Lady"

Utwory : 1. Get a Little Something 2. Blue Dress 3. Josephine 4. Pocketful of Mud 5. Drunken Princess 6. Lemany 7. Win Some Lose Some Sally 8. True Love 9. Ophelia 10. Broken Things 11. Painted Lady 12. Drinking the Night Away
Wyd. Soundpost Records 2006

Jon Boden "Painted Lady"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jona Bodena poznałem wcześniej jako jednego z twórców i głównych autorów repertuaru fenomenalnej brytyjskiej grupy Bellowhead. Ich spojrzenie na muzykę folk rewolucjonizuje ten gatunek na Wyspach. Jon koncertował też i nagrywał z Elizą Carthy i swoim zespołowym kolegą Johnem Spiersem (jako duet Spiers & Boden), zdobywając z nimi sporo nagród.
Solowa płyta Jona jest nieco spokojniejsza ale nie brakuje na niej tego pozytywnego szaleństwa, które piętnuje piosenki z płyty Bellowhead. "Get a Little Something" budzi bardzo jednoznaczne skojarzenia. Ale większość piosenek ma spokojniejszy klimat.
Nie ma wątpliwości, że sympatycy Bellowhead będą zadowoleni z tych nagrań. Nie ma tu co prawda utworów tradycyjnych, wszystkie kompozycje napisał sam Boden, ale nie przeszkadza to w znajdoywaniu nawiązań do muzyki ludowej.

Taclem