Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Jugopunch "Where are We now"

Utwory : 1. Cold 2. Black Heart 3. Fiver on the Horses 4. MTA 5. Summer in Mayo 6. The Dark Waltz 7. Nancy Rose 8. Thunder in the Sky 9. Red Eyed Boy 10. Fur Traders 11. Lower than the Lowest
Wyd. Punchmusic 2005

Jugopunch "Where are We now"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nazwa kapeli pochodzi od irlandzkiej pieśni "Jug Of Punch", będącej jednym z popularniejszych drinking songów. Zespół Jugopunch nie ogranicza się jednak do alkoholowego repertuaru, co nie znaczy, że od niego stroni.
Na płycie "Where are We now" mamy trochę współczesnych piosenek, stylizowanych na irlandzki folk, bluegrass i bluesa. Co ciekawsze wszystko to jakoś się ze sobą miesza. Powstaje w ten sposób bardzo ciekawa muzyka, ale w tym też duża zasługa po prostu świetnych piosenek.
Pierwsza piosenka ("Cold") sprawia, że z miejsca chcemy słuchać dalej. Kolejna ("Black Heart") udowadnia nam, że zrobiliśmy dobrze nie wyłączając po pierwszej. A później już nas mają. Słuchamy płyty do końca, nawet po kilka razy, nie zdając sobie nawet sprawy, że właśnie nas zauroczyli.
Anglicy z Jugopunch grają z jednej strony tradycyjnie, z drugiej słychać wyraźnie, że zdają sobie sprawę z tego, że czas nie stoi w miejscu i że były już takie zespoły, jak Planxty, The Pogues czy The Levellers, które pchały ten folkowy wózek na co raz to nowe tory. Korzystając z ich doświadczeń Jugopunch nagrał świetną, nadającą się do wielokrotnego słuchania płytę.

Taclem