Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

K.C. McKanzie "Weird tunes from a wild mind"

Utwory : 1. Sailor Song 2. My man grows wild 3. Love is a nasty thing 4. The saddest bird 5. He moves me 6. Ballad of a fair maid 7. When you awake 8. Whiskeyman 9. Poor girl 10. Son of the devil 11. If you decide 12. In the end it´s dark 13. 23 (for Joni Mitchell)
Wyd. K.C. McKanzie 2004

K.C. McKanzie "Weird tunes from a wild mind"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Trzynaście autorskich piosenek utalentowanej pieśniarki i wokalistki K.C. McKanzie. Aż dziw bierze, że tak młoda osoba w tak doskonały sposób nawiązuje do folkowych tradycji. Album brzmi, jakby nagrano go w latach 70-tych. Nie mam tu na myśli realizacji nagrań, a same piosenki i ich wykonanie.
Utwory K.C. traktują o sprawach tradycyjnych. Są tu marynarze, górnicy i pijacy, jest miłość i ból. Sprawy uniwersalne, zawsze aktualne i właśnie takie, z którymi autorski folk świetnie się utożsamia.
Jest tu miejsce na balladę w stylu country, na knajpianą piosenkę, i na nostalgiczne, folkowe granie. Jeśli lubicie piosenki Joan Baez (ale właśnie piosenki, bo wokal K.C. jest zupełnie inny), a przede wszystkim jeśli lubicie Joni Mitchell, to płyta "Weird tunes from a wild mind" będzie albumem dla was. Nie zawiedziecie się.
W przeciwnym wypadku również nic nie stracicie próbując posłuchać tej płyty. Jest trochę smutna, ale bardzo sympatyczna.

Rafał Chojnacki